Datora drošība

Tas ir pilnīgi iespējams, ka Jūsu e-pasts dien diena tiek appludināts ar surogātpasta vēstules un nevēlamām vēstulēm, kas reklamē jaunākās datoru aizsardzības programmas un antivīrusu aizsardzību. Lai cik apnicīgi tas neliktos, konkurence un efektīvas atšķirības starp konkurējošo antivīrusu lietojumprogrammu izstrādātājiem ir tik saspringta, ka pat ražotāju antivīrusu programmas ir gatavas izmantot Jūsu datoru vājās puses, lai reklamētu savus risinājumus.

Milzīgais izmērs un efektivitāte internetā, kā arī tā miljardi lietotāju padara jaunos datoru vīrusus bīstamākus nekā jebkad agrāk. Vīrusi var burtiski izplatīties visā pasaulē tikai minūšu laikā, kas apstrādā tūkstošiem neaizsargātu lietotāju un uzņēmumu praktiski uzreiz un vienlaicīgi. Vajadzība pēc antivīrusu aizsardzības ir svarīga gandrīz visiem PC lietotājiem.

Kas ir datorvīruss?

Lai tas tiktu uzskatīta par īstu datoru vīrusu, programmai ir jāspēj dublicēt sevi un aktivizēt savu darbību noteiktos laikos un vietās. Datorvīruss ir tikai viens no trim veidu programmas pazīstams kā “ļaunprogrammatūra”.

“Ļaunprogrammatūra” ir programma, kas paredzēta, lai sabojātu, dzēstu vai zagtu Jūsu informāciju, uzlauztu Jūsu datoru un pat bojātu vai iznīcinātu Jūsu datora aparatūru. Trīs veidu “ļaunprogrammatūra”, no kā Jums ir nepieciešams izvairīties, ir vīrusi, Trojas vīrusi un tārpi. Lielākā daļa pretvīrusu programmu ir paredzētas, lai atklātu un aizstāvētu Jūsu datoru no visiem šiem trim draudiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *