Ko dara antivīrusa programma?

Antivīrusu programmas lieto divas kopīgas pieejas, lai atzītu draudus datoram.

  1. Paraksta noteikšana: Ar paraksta noteikšanu antivīrusu programma skenē Jūsu datoru, diskus un atmiņas ierīces failus, kas satur kodu, ko tas atpazīst kā vīrusu variantu.
  2. Darbība: Pretvīrusu lietojumprogramma uzraudzīs aizdomīgas darbības datorā t.i. sistēmas failu vai mapju modifikāciju un neatļautu savienojumu ar internetu izveidošanu.

Paraksta atklāšana parasti ietver antivīrusa programmas izveidotāja vīrusa atrašanu un tad tā izpēti, lai iegūtu marķierus, kas attiecas uz vīrusa izveidi un atpazīšanu. Šie marķieri pēc tam tiek ielādēti pretvīrusu programmā, izmantojot atjauninājumus. Paraksta atklāšana ir droša metodoloģija vīrusu atklāšanai un aizsardzībai pret datorvīrusiem, tomēr tā var būt bezspēcīga, saskaroties ar vīrusu, ko programma neatpazīst.

Antivīrusu programmas, kas skenē potenciālās datoru vīrusu aktivitātes var būt noderīgas, jo tās var atklāt jaunākos draudus labāk nekā tās, kas atkarīgas no parakstu atklāšanas. Ir svarīgi atzīmēt, ka, tā kā daudzi pieteikumi veic tās pašas darbības kā vīrusi – rakstīšanu un sistēmas failu mainīšanu, – lietotājs var ātri kļūt appludināts ar daudziem un nevajadzīgiem brīdinājumiem par antivīrusu lietojumprogrammām, kas izmanto šo metodi atklāšanai.